„Zerwane korale… perły o zmroku” Spotkanie z poezją przy blasku świec

Zapraszamy 26 marca 2021 r o godz. 11:00 na nastrojową opowieść o życiu i twórczości wyjątkowego poety – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Krzysztof Kamil Baczyński był w podobnym wieku jak obecni uczniowie szkół średnich, miał takie same plany i marzenia. Podobnie jak młodzi ludzie XXI wieku był trochę zbuntowany przeciwko szkolnym autorytetom. Dorastał, gdy jego pokoleniu odebrano wszystko, co kojarzy się z młodością, planami, realizacją życiowych zamierzeń. W takim tragicznym czasie rozkwitał jego talent poetycki na miarę ‘drugiego Słowackiego”.

Wiersze Baczyńskiego jak „zerwane korale… perły o zmroku” odtworzymy podczas spotkania Gości i Uczniów „Białej magii” .

Mamy nadzieję, że transmisja LIVE #RODMKielce uchwyci delikatność i subtelność „Białej magii” w stulecie urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego realizowanej przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie w ogłoszonym przez Sejm RP Roku Baczyńskiego.

Zapraszamy do osobistego odkrycia fascynacji poezją i legendą Baczyńskiego oraz do zaangażowania się w konkursy ogłoszone podczas transmisji live RODM Kielce i Fundacji im. Stefana Artwińskiego w Kielcach.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/450773756128153

Admin

Leave a reply