Pierwsze dyplomy i statuetki odebrane

Blisko 30 osób z regionu wzięło udział w cyklu szkoleń organizowanych przez nasz Ośrodek. Gościem specjalnym wydarzenia był minister Piotr Wawrzyk.

– Świętokrzyska Szkoła Dyplomacji to miejsce, które daje możliwość rozwoju osobom zainteresowanym dyplomacją, relacjami międzynarodowymi oraz geopolityką XXI wieku. Dzięki spotkaniom z wykwalifikowanymi szkoleniowcami, osobami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w kontaktach międzynarodowych, służbie publicznej, uczestnicy spotkań nabyli umiejętności potrzebne do pracy dla dobra społeczeństwa – mówi Kamil Kołbuc, koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

Podczas pięciu weekendowych zjazdów uczestnicy wzięli udział w 16 spotkaniach online. Warsztaty dotyczyły kluczowych kompetencji międzynarodowych takich jak wystąpienia publiczne, protokół dyplomatyczny, negocjacje dyplomatyczne, zasady savoir-vivre oraz możliwości pracy w instytucjach i organizacjach międzynarodowych.

– Świętokrzyska Szkoła Dyplomacji była forum wymiany wiedzy oraz świetnym miejscem do dyskusji i wymiany swoich poglądów. Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w zajęciach co niewątpliwie świadczy o słuszności realizowania tego typu inicjatyw. Warto też dodać że tego typu inicjatywa była realizowana pierwszy raz na terenie województwa świętokrzyskiego. W planach jest również realizacja kolejnej edycji o czym będziemy informować na mediach społecznościowych naszego ośrodka – dodaje Kamil Kołbuc

Dziękujemy wszystkim za udział!

Admin

Leave a reply