Żołnierz Pokoju

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane w ramach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

W debacie ,,Żołnierz Pokoju’’ organizowanej z okazji 20. Rocznicy wstąpienia Polski do NATO gościem specjalnym będzie Major Krzysztof Orzech z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
******
Major Krzysztof Orzech – W 2010/2011 r. przebywał na misji zagranicznej w ramach PKW Afganistan na stanowisku oficer Zespołu Wsparcia Taktyczengo w bazie FOB Warrior, gdzie zajmował się rozpoznaniem środowiska cywilnego celem wsparcia dowódcy zgrupowania Bravo, kontaktami z ludnością lokalną, władzami lokalnymi i siłami rządowymi.
W 2015/2016 r. pełnił służbę na stanowisku Szefa Zespołu Łącznikowo-Monitorującego w PKW Kosowo, którego celem była ocena środowiska cywilnego, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z przedstawicielami władz loaklnych, organizacji rządowych i pozarządowych oraz armii innych państw.

******
Podczas wydarzenia przybliżymy Państwu informacje dotyczące misji stabilizacyjnych prowadzonych przez polskich żołnierzy w wielu częściach świata, oraz wielką wartość działań pozamilitarnych na terenach objętych konfliktem zbrojnym. Dowiemy się również jak wygląda życie codzienne żołnierzy przebywających na misjach pokojowych.

*****
Celem i głównym działaniem Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Kielcach jest przybliżenie obywatelom priorytetów polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy MSZ, samorządem i organizacjami pozarządowymi.

******
WSTĘP WOLNY

Admin

There is 1 comment on this post
  1. kwiecień 17, 2019, 12:07 pm

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
    Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Leave a reply