Przekazanie pomocy dla Hiszpanii.

W ostatnich tygodniach Hiszpania w szczególnie tragiczny sposób doświadcza skutków pandemii COVID-19. Informacje napływające z tego kraju na temat wielu ofiar koronawirusa, także śmiertelnych, przyjmujemy ze smutkiem i głębokim żalem. Wysiłki władz oraz determinacja i zaangażowanie hiszpańskich służb medycznych w ratowanie życia i zdrowia obywateli zasługują na wysokie uznanie i partnerskie wsparcie.

W tej nadzwyczajnej sytuacji, w geście przyjaźni i solidarności, pomoc rządu Rzeczypospolitej Polskiej dostarczona przez polską spółkę skarbu państwa Polfa Tarchomin S.A. została ofiarowana Ministerstwu Zdrowia, Spraw Konsumenckich i Opieki Społecznej Królestwa Hiszpanii. W czwartek 16 kwietnia br. transport z darem 20 tys. litrów płynu dezynfekcyjnego Trisept Complex wyruszy drogą lądową do Hiszpanii.

W uroczystości przekazania pomocy wzięli udział, po stronie polskiej, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki i członek zarządu spółki skarbu państwa Polfa Tarchomin S.A. Arkadiusz Ziarko, reprezentujący prezesa zarządu Jarosława Króla, oraz, po stronie hiszpańskiej, ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama.

Mateusz

Leave a reply

Zapisz się do Newslettera