Konsultacje społeczne o przyszłości UE w Sandomierzu

Startujemy z pierwszą odsłoną Konsultacji Społecznych na temat przyszłości Unii Europejskiej, zarządzonych przez Komisję Europejską, a których inicjatywa została zapoczątkowana w grudniu 2017 roku przez Prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Takie konsultacje mają być przeprowadzone we wszystkich krajach Unii. Przeprowadzenie konsultacji w Świętokrzyskiem zleciło nam Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Mamy je zakończyć przed końcem października, by w listopadzie mógł powstać skonsolidowany raport z całej Polski. Debata podsumowująca ma się odbyć w grudniu 2018 roku w Komisji Europejskiej.
„Przyszłość wspólnej polityki rolnej UE” to pierwsza, z trzech, zaplanowanych konferencji. Sandomierz jest sercem produkcji sadowniczej, będącej najważniejszym elementem gospodarki rolnej naszego regionu. Oczekiwane jest od nas pokazanie opisu tego tematu oraz wizję przyszłości z różnych punktów widzenia. Doszliśmy do wniosku, że poniższy skład prelegentów zapewni pełne spektrum punktów widzenia (w kolejności alfabetycznej):
Wojciech Borzęcki – radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Prezes Zarządu zakładu przetwórczego Sad Sandomierski
Stanisław Chachuła – Prezes Zarządu Grupy Producentów Owoców i Warzyw REFAL z podsandomierskiej Łukawy
Michał Górniak – właściciel Zakładu Przetwórczego GOMAR Pińczów
Marek Kwitek – poseł na Sejm RP
Piotr Lipiński – Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sandomierzu
Przybędą do nas także przedstawiciele MSZ RP oraz Wojewody Świętokrzyskiego
Zapraszam wszystkich, którzy mają w sercu przyszłość naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji przetwórstwa warzyw i owoców.
Spotkanie odbędzie się w 09.10.2018 o godzinie 11.00 w Hotelu Basztowym, ul. Ks. Poniatowskiego 2 w Sandomierzu.
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Komentowanie jest wyłączone.