SPiN Day 2017 i Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki

10 listopada 2017 roku odbędzie się wielkie święto instytucji i podmiotów zrzeszonych w SPiN – Porozumieniu Społeczeństwo i Nauka. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki.
W wielu miejscach w Polsce i na świecie przygotowano z tej okazji wyjątkowe atrakcje. Tegoroczna edycja SPiNDay dotyczyć będzie smogu. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego również włącza się w to wydarzenie i zaprasza na całodzienne eksperymentowanie w laboratorium podczas warsztatów popularnonaukowych.
Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się czym jest smog, jak i dlaczego powstaje, co wchodzi w jego skład, kiedy jest go najwięcej i dlaczego jest groźny dla człowieka. Edukatorzy wspólnie z uczestnikami przeanalizują próbki obrazujące zanieczyszczenie powietrza w różnych częściach Kielc oraz poza miastem (wieś, las). Dowiedzą się również gdzie można uzyskać informacje o aktualnych danych dotyczących jakości powietrza w Polsce, a na zakończenie wykonają eksperymenty przedstawiające sposób powstawania smogu oraz jego negatywny wpływ na ludzki organizm.
SPiN – Porozumienie Społeczeństwo i Nauka to porozumienie instytucji non-profit ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa oparty na edukacji, nauce, technice i innowacji, które powstało w 2013 roku jako oddolna inicjatywa uczestników corocznej konferencji Interakcja-Integracja, organizowanej od 2007 r. Do SPiNu należą różnego rodzaju instytucje – centra nauki, fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, muzea, planetaria, ogrody botaniczne, uczelnie, których wspólnym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji.

Komentowanie jest wyłączone.