Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Kielcach

Od 4 do 26 listopada 2017 Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny – projekt pilotażowy, podczas którego będzie można obejrzeć pięć spektakli skierowanych do szerokiej grupy widzów. Wszystkie te historie teatralne łączy wspólny mianownik – psychiczne lub fizyczne dysfunkcje ich bohaterów, traumy uniemożliwiające funkcjonowanie w świecie, który zdaje się nieść zagrożenie.
Festiwal – projekt pilotażowy to wstęp do większego wydarzenia, jakie Teatr planuje zorganizować na początku sezonu 2018/2019, w którym miałyby uczestniczyć sceny europejskie. Tegoroczna edycja pokazów to swego rodzaju pytanie skierowane do widza: o jego potrzeby, gust, chęci rozwijania wiedzy na temat polskich i europejskich dokonań na
polu sztuk scenicznych. To wreszcie próba otwarcia Kielc na gości z innych ośrodków teatralnych.
W ramach festiwalu zaprezentowanych zostanie na scenie pięć spektakli: „Pamiętnik wariata” wg Nikołaja Gogola w reżyserii Viktora Bodó (Budapeszt), „Jeden gest” wg scenariusza i w reżyserii Wojciecha Ziemilskiego (Nowy Teatr w Warszawie), „I będą święta” Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka (Teatr WARSawy), „Tato nie wraca” Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka (Teatr WARSawy) oraz towarzyszący spektakl „Kieł” Efthymisa Filippousa i Yorgosa Lanthimosa w adaptacji Marcina Cecki w reżyserii Bartosza Żurowskiego.

Komentowanie jest wyłączone.