Międzynarodowe Spotkanie Miast Partnerskich

W dniach 31 sierpnia – 2 września w Kielcach odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Miast Partnerskich, wydarzenie z udziałem przedstawicieli zaprzyjaźnionych samorządów z Europy i Azji.
Zagraniczni goście oraz przedstawiciele przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu wezmą udział w konferencji organizowanej w Kieleckim Parku Technologicznym pt.: „Tworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości – perspektywy i wyzwania”. Podczas konferencji miasta: Kielce, Budapeszt Csepel, Gotha, Taizhou, Winnica i Yuyao zaprezentują własne osiągnięcia związane z tematyką konferencji. Będzie to znakomita okazja do wymiany doświadczeń między zagranicznymi partnerami oraz możliwość omówienia potencjalnych, nowych form współpracy na kolejne lata. Ponadto KPT i Winnickie Miejskie Centrum Innowacji podpiszą List intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i wsparcia w prowadzeniu biznesu. W bieżącym roku Kielce i Winnica obchodzą jubileusz 60-lecia nawiązania współpracy. Rok 2018 jest również jubileuszowy dla Kieleckiego Parku Technologicznego, który powstał w 2008 roku.
Pierwszy dzień Międzynarodowego Spotkania Miast Partnerskich zakończy się udziałem zaproszonych gości w XVI Wielkim Koncercie Charytatywnym na Kadzielni, zorganizowanym dla wsparcia chorych dzieci. W Amfiteatrze Kadzielnia wystąpią artyści z Polskich Tatr – bracia Golcowie oraz Trebunie Tutki.
W programie wydarzeń na kolejne dni będą także uroczystości związane z 79. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.
W czasie Międzynarodowego Spotkania Miast Partnerskich będą miały miejsce dwa spektakularne wydarzenia kulturalne z dalekowschodnim rodowodem. Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury w sobotę, 1 września o godzinie 16:00 oraz w niedzielę, 2 września o godzinie 17.00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach odbędą się wieczory kultury chińskiej.
Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny. Na spektakl 1 września br. wstęp obywać się będzie na podstawie bezpłatnych zaproszeń, które można odbierać w kasach KCK. Natomiast wejście na koncert w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach ma charakter wolny.
Ostatni dzień pobytu delegacji z Niemiec, Węgier, Chin i Ukrainy upłynie pod znakiem sportu. W niedzielę, 2 września br. w Hali Sportowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego rozegrane zostaną mecze finałowe I Międzynarodowego Turnieju Koszykówki z udziałem drużyn z Polski, Izraela, Słowenii i Ukrainy. Zawody odbędą się w dniach 31.08-2.09.2018 r. Wstęp na mecze wolny.
W czasie pobytu w Kielcach przedstawiciele miast partnerskich zapoznają się dodatkowo z atrakcjami turystycznymi, np. Centrum Geoedukacji czy Ogrodem Botanicznym.
Międzynarodowe Spotkanie Miast Partnerskich dedykowane jest wzmocnieniu przyjacielskich więzi z samorządami z innych państw, pomoże również stać się Kielcom bardziej widocznymi na europejskiej scenie i kształtować nowe powiązania z innymi gminami.

Komentowanie jest wyłączone.